Naše kočky

Sem vložte podnadpis

ARAGON Fancy Thai

 ARAGON Fancy Thai *CZ  (barevná varieta - seal point), je náš chovný kocour, kterého jsme získali z přední renomované chovatelské stanice v ČR - FANCY DIAMONDS - od chovatelky paní Jany Anastazie Kadlecové. Je potomkem kočičky HABIBI Royal Thai Beauty s titulem International Champion, která jedinou kočkou v ČR importovanou přímo ze země původu - Thajska (barevná varieta seal point) a kocourka OLYMPIO Magic Thai s titulem International Champion, z jedné z předních chovatelských stanic v Německu (seal point).

ARAGON se během jednoho roku zúčastnil několika mezinárodních výstav nejen v ČR, ale i v zahraničí a díky vynikajícím hodnocením také získal titul International Champion (vyšší titul v preliminary období, ve kterém se plemeno nachází, nelze v rámci FIFe získat), tím potvrdil, že zdědil po svých rodičích výborné exteriérové vlastnosti a ve vrchovaté míře krásu, bystrost a eleganci Thajských koček.

ARAGON se stal plnohodnotným členem naší domácnosti, je to velmi milý, chytrý, elegantní a nesmírně přítulný kocourek. Mezi jeho exteriérové přednosti patří velmi jemná a kvalitní srst s požadovaným kontrastem barev, dokonalý tvar těla a hlavy a modré oči.

GRACE Black and White

Při hledání vhodné kočky pro našeho Aragona jsme kladli velký důraz na to, aby krevní linie byla odlišná od dostupných linií v ČR a okolních států. Po dlouhém hledání naše volba padla na kočičku z přední chovatelské stanice v Rusku, chovatele pan Dmitry Abarinova. Jmenuje se GRACE Black and White. Grace je barevné variety chocolate point. Je potomkem kocourka v barvě lilac point - SARDONIKS Magia Vostoka s titulem Grand International Champion (WCF - v této mezinárodní organizaci je možné dosáhnout vyšších titulů) a kočičky HATSUMI s titulem International Champion (WCF) v barvě seal point.

Grace je velmi jemná a hravá kočička, pevně stavěná, s krásnou jemnou bílou srstí a jemnými odznaky tmavé čokolády a nádherně modrýma očima. Ve spojení Grace a Aragona očekáváme velmi nadějné potomstvo, s kontrastnějším vybarvením barevné variety seal point a blue point. Genotyp Grace umožňuje z jiného spojení s vhodným chovným kocourem i jiné barevné variety  potomstva - jako je chocolate point, blue a lilac point .