O nás

Jsme malá rodinná chovatelská stanice Thajských koček

Kdo jsme?


Jsme malá chovatelská stanice Thajských koček. Náš první kocourek Aragon Fancy Thai *CZ  k nám přišel v roce 2015. On si nás vlastně vybral - když jsme se k paní Janě Anastázii Kadlecové a panu Petru Braunerovi poprvé přijeli podívat na koťátka, tak nás přišel jako první přivítat a už  se od nás nehnul. Byli jsme zcela okouzleni.....za asi měsíc od první návštěvy jsme si pro něj mohli konečně přijet a od té doby je nedílnou součástí naší rodiny. Postupem času, jak Arýsek rostl a dospíval, jsme se rozhodli, že mu pořídíme nevěstu. Dlouze a pečlivě jsme vybírali, chtěli jsme jinou krevní linii, kvalitní exteriér a také odlišnou barevnou varietu. Po dlouhém pátrání a ještě delším čekání jsme se dočkali.  Na podzim v r. 2016 k nám přiletěla z města Nižnij Novgorod v Rusku naše milovaná a dlouze očekávaná GRACE Black and White *RU.  V té době jsme také založili chovnou stanici. Doufáme, že potomci Aragona a Grace splní naše očekávání.

Uplynul  rok a naše mini smečka se rozrostla o dalšího plnohodnotného člena (2017) - Lilac point holčičku jménem Rena Regal Splendor *RU od chovatelky Tatyany Shatunove z města Čerepovec z Ruska. Malá Renunka je velmi mazlivá, přítulná, hravá a povídavá kočička. V podstatě okamžitě k nám velmi přilnula a získala si naše srdce. Je to naše malá princezna :-)

Rena má velmi dobré předpoklady pro chov - krásnou modrou barvu a tvar oka, skvělou hedvábnou a přiléhavou srst a harmonicky proporčně stavěné tělo. Ideální kočka pro chovatelský plán naší CHS Devil´s Flower.

V roce 2019 se v naší CHS narodila malá krásná lilová kočička a už u nás zůstala. Jmenuje se Cinderella´s Dance, ale všichni ji říkáme Popi. Je to taková něžná kráska,  milá něžná, mazlivá a neskutečně hravá. Vzhledově je velmi podobná své mamince Reně a doufáme, že pro nás bude velkou posilou v naší chovatelské práci.

Všechni čtyři naši kočičí miláčci jsou plnohodnotnými členy naší domácnosti a rodiny, v podstatě se náš život točí jen kolem nich, naše srdce patří jim, jsou pro nás jako děti!!! Stále jim přizpůsobujeme a vylepšujeme náš dům a zahrádku, aby měli krásný, dlouhý, šťastný život. Tráví s námi i dovolené. Prostě si život bez nich už neumíme představit. 

Proč takový název?

První Thajskou kočkou u nás doma byl náš chovný kocour ARAGON Fancy Thai. On je takové naše čertovo kvítko. Na jednu stranu je to neskutečný mazlík, tulí se při každé příležitosti a svou lásku nám dává znát láskyplným pusinkováním nosu, ale na druhou stranu umí tropit neplechu, jako každý správný kocour. Hlavně, když byl ještě koťátko a učil se lovit, NIC před ním nebylo v bezpečí. Nakonec ve svých pěti měsících ulovil na chalupě na půdě i svou první myš a přinesl nám ji hrdě ukázat. Když jsme s manželem začali nad názvem CHS přemýšlet, byl tento název žhavým favoritem.Jaké překvapení na nás čekalo, když jsme název zadali do vyhledávače a na nás vykoukla velmi zvláštní orchidej. Jmenuje se Tacca Chantrieri, které se jinak také říká Devil Flower a ta  nám  svým květem připomíná hlavu thajské kočky - tmavá, s oušky a vousy.....tak proto :-).   

Sponzorujeme :

Snažíme se pomoci opuštěným kočičkám....

Tlapky Mochov

IČ: 22604774 založeno 26.7.2012

Edita Pešková

Dr. Nejedlého 279

Mochov 25087

Praha - východ

tel. 733 653 114

E-mail- peskova.edita@seznam.cz

Bankovní účet : 2700294395/2010

transparentní účet Fio banka

Více zde: https://www.tlapkymochov.cz/